Zobacz także:

Pompy Ciepła

Fotowoltaika

RekuperacjaCzyszczenie fotowoltaiki i instalacji solarnych

 
Czyszczenie paneli fotowoltaicznych i słonecznych OPŁACA SIĘ. 
Umożliwia wzrost wydajności o blisko  30%.


 

Kto używa paneli fotowoltaicznych i słonecznych oczekuje szybkiego zwrotu poniesionych nakładów. Istnieje niewiele dziedzin działalności gospodarczej, przy których można w tak prosty i szybki sposób wyliczyć zyski i straty. Wystarczy dokonać pomiarów przed i po czyszczeniu. Przy rozwijaniu systemu QLEEN firma Lehmann KG położyła duży nacisk na skuteczność czyszczenia zachowując optymalną ochronę. Rozwiązanie odznacza się nie tylko dużą wydajnością ale przyczynia się również do utrzymania przez długi czas sprawności urządzeń. QLEEN sprawdził się w najtrudniejszych zadaniach. Widoczna bardzo duża powierzchnia urządzenia jest nachylona pod kątem zaledwie 12 stopni i wystawiona na działanie wiatrów, jak i oparów z tuczarni. Szybko tworzy się lepki nalot tak, że czyszczenie musi być powtarzane w krótkich odstępach czasu. Mimo zwiększonych nakładów na czyszczenie jest to opłacalne.

 

 

 

 

 

PROFESIONALNE CZYSZCZENIE POWIERZCHNI SOLARNYCH METODĄ QLEEN
 

Przyjazna dla środowiska i wydajna technika czyszczenia PURAQLEEN przy użyciu wody zdemineralizowanej, pozbawionej jonów, stanowi duży skok w porównaniu do innych metod czyszczenia powierzchni szklanych i solarnych. Jest ona sercem Systemu QLEEN firmy Lehmann. Woda ta wytwarzana jest na miejscu z wody wodociągowej w mobilnych stacjach PURAQLEEN. Woda z wodociągu przepływa przez układ filtrów (o podłożu żywicznym), która zatrzymuje cząstki mineralne. Z urządzenia wypływa czysta, pozbawiona minerałów woda, posiadająca dla celów czyszczących cenne właściwości:

 • wysoką zdolność rozpuszczania zanieczyszczeń  
 • natychmiastowe łączenie się z brudem, który razem spływa 
 • wysychanie bez pozostawiania smug 
 • głębsze i dokładniejsze czyszczenie, przez co powierzchnia pozostaje dłużej czysta
 • brak środków chemicznych, przez co chronione jest środowisko


 

SYSTEM  QLEEN: Czysty, przyjazny dla środowiska, troskliwy dla powierzchni a do tego mobilny z dużym zasięgiem.

Woda przygotowywana jest tam, gdzie jest używana. Stacje mobilne sterowane są radiowo. Wielkością dostosowane są praktycznie do każdych zadań i potrzeb, do zabudowy w samochodach, przyczepach itp. Dostępne są konfiguracje na specjalne życzenie.
Praca bez drabiny, bez wchodzenia na powierzchnię dachową. Długie wysięgniki QLEEN mają zasięg do 20 m, zależnie od wymogów. Wysięgnik składa się z pojedynczych drążków wykonanych z bardzo lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego, łączonych krótkim ruchem skrętnym. Wąż wodny lub przewody elektryczne mocowane są do wysięgnika przy pomocy rzepy.

Bogaty wybór inteligentnych narzędzi. W zależności od stopnia zabrudzenia można zamontować na końcu wysięgnika różne przystawki czyszczące. Najnowszym osiągnieciem firmy Lehmann jest ROTAQLEEN Vario – elektrycznie napędzana, sterowalna szczotka, która dzięki rotacji posiada dużą efektywność czyszczenia, wspomaganą swoim ciężarem. Narzędzia QLEEN są dostosowane zarówno dla łatwych, jak i trudnych warunków pracy. Takie bogactwo możliwości oferuje tylko  firma Lehmann.

 

QLEEN - Przegląd  możliwości

 •  Wydajny system do profesjonalnego czyszczenia powierzchni solarnych  
 •  Duża skuteczność dzięki zastosowaniu wody zdemineralizowanej
 •  Doskonałe czyszczenie wrażliwych powierzchni solarnych, jak również powierzchni  szklanych, metalowych, z kamienia, tworzywa sztucznego itp. 
 •  Działanie ochronne o przedłużonym czasie
 •  Ergonomiczna i wygodna praca z ziemi 
 •  Pewne i bezpieczne łączenie doskonale dopasowanych elementów
 •  System modularny, do zastosowań mobilnych z możliwością rozbudowy 
 •  Dostosowany do każdych wymogów
 •  Przyjazny środowisku. Środki chemiczne nie są wymagane

    

 

Firma Lehmann KG jest wiodącym producentem systemów z rodziny produktów QLEEN i LEWI do czyszczenia fasad szklanych jak również powierzchni solarnych. Oferujemy naszym klientom doskonale przemyślane rozwiązania.

 

 

 

 

Kalkulator kosztów

Oblicz zyski wynikające z tego rozwiązania.

Sklep internetowy

Zapoznaj się z naszym asortymentem w sprzedaży.

Kalkulator słoneczny

Sprawdź zysk mocy w przeliczeniu rocznym.
© Copyright 2016 4EnergyTomika
Wszelkie prawa zastrzeżone | Kontakt
Wykonanie: urbisoft.pl


Informujemy, że nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies po to, aby dostosować treść i wygląd witryny do Państwa oczekiwań i potrzeb jak również do celów marketingowych i statystycznych. Dalsze korzystanie z naszej witryny, bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo politykę stosowania plików cookies.
Więcej informacji...